Renk Seçin : Siyah Turuncu Mavi Kırmızı Mor Yesil

Yürütme Kurulu Toplantısı 2

Bir süre önce genel kurulunu yaparak yeni yönetimini belirleyen Çorum Kent Konseyi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Turhan Candan başkanlığında oluşturulan yeni yürütme kurulu üyeleri 15 günde bir toplanarak yapılan çalışmalarla ilgili yürütme kurulu üyelerine bilgiler aktarıyor. Konseyin son toplantısında da önemli kararlar alındı.

Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan, bu zamana kadar eksiklikleri hissedilen engelli ve çocuk meclisinin oluşturulması için son aşamaya gelindiğini ve bu meclislerin kısa bir süre içerisinde genel kurullarını yapacaklarını söyledi. Sarıkamış olaylarının 100. yıldönümünde Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hitit Üniversitesi ile birlikte liseler arasında “Deneme” yarışması düzenleyeceklerini kaydeden Candan, yarışmada dereceye giren öğrencileri Sarıkamış’a kültür gezisine götüreceklerinin altını çizdi.

Candan, “İlkokul ve ortaokul yaş gruplarından ve her okuldan 1 erkek ve 1 kız öğrencinin katılımıyla çocuk meclisimiz oluşacak. Kadın Meclisimiz STK’larla tanışma toplantılarına başladı. Engelli meclisimiz de kısa süre içerisinde STK’lar ve resmi kurumlara tanışma amaçlı ziyaretler gerçekleştirecek. Şehrimize gelen Suriyeli sığınmacılara yönelik Suriyeli ailelerin problemleri ve ensar-muhacir ilişkilerini geliştirmek için bir program tertip edeceğiz. Çeşitli spor branşlarında turnuvalar düzenleyeceğiz.” dedi.

Konsey, kültür ve sanat çalışma grubu oluşturdu

Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan, konseydeki çalışmaların sağlıklı ve iyi ilerleyebilmesi için Kültür ve Sanat Çalışma grubunun olması gerektiğinin altını çizerek yürütme kurulu üyelerine bu grubun kurulması için teklifte bulundu. Yönetim Kurulu tarafından oy birliği ile kabul edilen çalışma grubunun başına da şair, yazar ve bestekâr Halit Yıldırım getirildi.

 

Haberin fotoğraf galerisi için tıklayınız…

Duyurular

  • 18 Mart Çanakkale Zaferi Çorum Şehitliği Anma Proğramı 18 Mart Cumartesi Saat 06:00

    17.03.2023


Çorum Kent Konseyi | Tüm hakları saklıdır | İzinsiz kopyalama yapılamaz | Made With ßy Serkan Demir | [2014-2020]