Renk Seçin : Siyah Turuncu Mavi Kırmızı Mor Yesil

Otizm Farkındalık Günü

12890858_1689894004608528_611367873090657140_o“Otizm Farkındalık Günü”

Başarıları İle Dikkat Çektiler, “Biz Buradayız” Dediler

Renkleriyle Farkındalık Oluşturdular

Otizmli Çocuklar Başarılarıyla “Biz De Varız” Dediler

Otizmli çocuklar farkındalık yarattı. “2 Nisan Otizm Farkındalık Günü”nde sergi açıp, yeteneklerini ortaya koyan otizmli çocuklar sanatsal faaliyetleriyle dikkat çekmeyi başararak“Bizde varız” dediler.

Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği öncülüğünde, Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile farkındalık etkinliği gerçekleştirildi. Gazi Caddesi’ndeki Çorum Park önünde resim sergisi açıp, müzik dinletisi sunan Otizmli Çocuklar dikkat çekmeyi başardı.

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü nedeniyle düzenlenen etkinliğe Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, İl Genel Meclisi Başkanı Halil İbrahim Kaya, Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği ve Kent Konseyi Engelli Meclisi üyeleri ile otizmliler ve aileleri katıldı.

Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Emine İnal programda yaptığı konuşmada otizmin küçük yaşta ortaya çıkan ve teşhisi zor konulan bir hastalık olduğunu belirterek, tedavisinde ise erken teşhis ve eğitimin önemli olduğuna vurgu yaptı. Bunun için farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını ifade eden İnal, “Erken teşhis ve eğitimle otizmli çocukların hayatını kurtarabiliriz” dedi.

Çorum Otizm Gönüllüleri Derneği Başkanı Emine İnal, kendilerine destek veren Ak parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’a teşekkür plaketi takdim etti.

Ahmet Sami Ceylan konuşmasında otizmli çocukların eğitimine önem verilmesi gerektiğine vurgu yaparak bu konuda destek mesajı verdi.

Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, konuşması sırasında otizmli Talha Ekinci’yi yanına çağırdı ve çeşitli enstrümanları çalma konusundaki başarısından dolayı örnek gösterdi. Ceylan, “Daha çok Talhalar ve daha çok başarılar elde eden çocuklarımızı beraber yetiştirmeliyiz” dedi.

Anadolu Özel Eğitim Mesleki Eğitim Lisesi öğrencisi Talha Ekinci isimli öğrenci akordeon ve piyano resitali sundu.  Bu sırada bazı otizmli çocuklarda dans ederek müziğe eşlik etti. Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan da otizmli çocuklarla yakından ilgilendi.

Program Çorum Özel Uygulama Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından yapılan resim sergisini gezilmesi ile sona erdi. Bu sırada otizmli çocukların parmak boyası ile el baskısı etkinliğine Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’da katıldı.

Duyurular

  • 18 Mart Çanakkale Zaferi Çorum Şehitliği Anma Proğramı 18 Mart Cumartesi Saat 06:00

    17.03.2023


Çorum Kent Konseyi | Tüm hakları saklıdır | İzinsiz kopyalama yapılamaz | Made With ßy Serkan Demir | [2014-2020]