Renk Seçin : Siyah Turuncu Mavi Kırmızı Mor Yesil

Oku, Düşün, Yorumla Konulu Kitap Okuma ve Değerlendirme Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

 

 

Çorum Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen “Oku, Düşün, Yorumla” konulu kitap okuma ve değerlendirme yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Çorum Şubesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen ödül törenine, Belediye Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan, Kadın Meclisi Başkanı Şahiste Uçar, jüri üyeleri, yarışmacılar ve yakınları katıldı.

Yarışmaya katılan kadınlar, Türk edebiyatının güçlü kalemi Sevinç Çokum’un kaleme aldığı her kesimden kadının yaşadığı zorlukları, incelikli ve cesur bir dille anlatmayı başardığı “Kırmalı Etekler” romanı okuyarak kitap ile ilgili yazılı değerlendirmeye tabi tutuldu. Yarışmaya 100 kişi katıldı. Yapılan değerlendirme sonucu birinciye 500 TL, ikinciye 400 TL, üçüncüye 300 TL, dördüncüye ve beşinciye 100 TL ödül verildi.

Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan ödül töreninde yaptığı konuşmada, kitap okuma yarışmasını yapmalarındaki amaçlarının kadınları kitap okumaya yönelik ilgilerini artırmak olduğunu söyledi. TDED Çorum Şubesi’nin değişik yaş gruplarında 150’ye yakın okuma grubunun olduğunun altını çizen Turhan Candan, “Yarışmamıza beklentimizin üzerinde bir katılım oldu. Yarışmamıza katılan tüm hanımları Konya gezisiyle ödüllendireceğiz. Katılımları için hanım kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Katılımlarınız bizim için çok değerli. Bundan sonra okumayla ilgili yeni etkinlikler yapacağız” dedi.

Jüri üyeleri adına konuşan Ayşe Yaz da yaptığı konuşmada kadınların kitap okuyarak anlamış bir şekilde yarışmaya gelmelerinin kendilerini mutlu ettiğini belirterek “Çok sayıda hanımın okudukları kitabı bizden daha çok irdeleyerek okuduğunu yazdığınız ifadelerinizden net bir şekilde anladık. Biz hanımlar konuşmayı çok seviyoruz. Okuduklarınızla başkasına anlattıklarınızla onların hayatına ışık tutacaksınız. Bundan sonrada okuma guruplarımız devam edecek” diye konuştu.

Yarışmada, Seher Dilsiz birinci, Duygu Gücün ikinci, Aysun Biçer üçüncü, Ebru Hadık dördüncü, Filiz Olur beşinci oldu. Ödülleri Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şahiste Uçar ve juri üyeleri verdi.

Candan, jüri üyesi Ayşe Yaz’a destekleri için teşekkür ederek çiçek takdim etti

Duyurular

  • 18 Mart Çanakkale Zaferi Çorum Şehitliği Anma Proğramı 18 Mart Cumartesi Saat 06:00

    17.03.2023


Çorum Kent Konseyi | Tüm hakları saklıdır | İzinsiz kopyalama yapılamaz | Made With ßy Serkan Demir | [2014-2020]