Renk Seçin : Siyah Turuncu Mavi Kırmızı Mor Yesil

Kent Konseyi Kadın Meclisinden çocuklara özel 8 Mart programı

Çorum Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Çorum İş Kadınları Derneği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle öğrencilere yönelik  “Ben Tarihten Bir Sesim” adlı program düzenlendi.

 

Küçük yaşlarda kadın ve erkek eşitliği düşüncesini çocukların zihinlerine yerleştirmenin sonraki yıllarda kadına karşı şiddetin azalması, kadın haklarının ihlali noktasında iyileşme sağlanacağını ifade eden Çorum Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan, “Çocuklar, şimdi sizler öğrenme konusunda en değerli yaşlardasınız. Bu yaşlarda kişiliğinizin temeli oluşuyor. Sizler şimdiden kadınların haklarını, kadın erkek ayrımı olmadan her bireyin eşit olduğu düşüncesini benimserseniz yarının büyükleri olduğunuzda kadınlara karşı şiddeti, eşitsizliği ve adaletsizliği bitirmiş olacaksınız. Kadın anne olmasıyla ne kadar değerliyse medeni bir toplum yapısına kavuşma noktasında da iş hayatında o kadar değerlidir.” dedi ve bütün kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

 

Bahçeşehir İlkokulu ve Buharaevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine yönelik düzenlenen programda görsel olarak animasyonlarla desteklenen sunumlar yapıldı. Sunumlarda, birçok önemli keşif yapan ve NASA’nın Apollo Başarı Ödülü’nü alan astrofizikçi Prof. Dr. Dilhan Eryurt, Türkiye’nin ilk kadın kimyageri Prof. Dr. Remziye Hisar, patolog Prof. Dr. Kamile Şevki Mutlu ve kadın hakları savunucusu sosyolog, hukukçu ve siyaset bilimci Prof. Dr. Nermin Abadan Unat’ın hayat hikayeleri anlatıldı.

Duyurular

  • Gençlik Meclisi etkinliği 06 Nisan Perşembe günü 22.00’de, Valimiz Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın ile Tarihi Veli Paşa Hanı’nda bir araya geleceğiz.

    05.04.2023
  • 18 Mart Çanakkale Zaferi Çorum Şehitliği Anma Proğramı 18 Mart Cumartesi Saat 06:00

    17.03.2023


Çorum Kent Konseyi | Tüm hakları saklıdır | İzinsiz kopyalama yapılamaz | Made With ßy Serkan Demir | [2014-2020]