Renk Seçin : Siyah Turuncu Mavi Kırmızı Mor Yesil

Kadınlardan kent konseyine ziyaret

Seyfe ve Yeni Hayat köyünden Çorum Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin misafiri olarak gelen kadınlar Çorum’u gezdi.  Çeşitli yerlere yapılan ziyaretlerde Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin eşi Azime Çiftçi, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın eşi Feyza Aşgın ve Kent Konseyi Başkanı Şaheste Uçar da yer aldı.

Geçtiğimiz günlerde Seyfe ve Yeni Hayat köyüne yapılan ziyaretlerin ardından Çorum’a davet edilen kadınlar Çorum’u gezme fırsatı buldu.  Belediye Basın Biriminden yapılan açıklamaya göre, Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin misafiri olarak Çorum’a gelen kadınlar ilk olarak Yörükevler’de verilen kahvaltı programına katıldılar. Kahvaltı programında kısa bir konuşma yapan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ayşe Yaz, kadınların olduğu hiçbir hanenin karanlıkta kalmayacağını söyledi. Kadınlar olarak çocukları geleceğin nesilleri olarak büyüttüklerini belirten Yaz, “Bizler birlikteyiz beraberiz, bizler anayız koruyanız, gözeteniz. Bizim olduğumuz hiç bir hane karanlıkta kalmaz. Bizlerin olduğu mekanlar billur avizelerle aydınlatılmış mekanlardır. Kıraç topraklara düşen cemreler bizim tebessümüz.

Kadınlar olarak gölgesinde büyüttüğümüz çocuklarımızı bu şehrin geleceği olarak yetiştiriyoruz. Boz bulanık aktığı söylenen suların üstüne geçit veren köprüleri bizler kuracağız. Bakış açılarımız farklı olabilir çünki gözlerimizin ışığı farklı. Gözlerimizin ışığı farklı bakışımız farklı diye birbirmize kötü bakmayacağız. Unutmayalım ki bizler gayrı Kalu Bela da kardeşiz, bizler Havva ananın kızlarıyız. Hep beraber bu şehre bir şeyler yapalım, bu şehrin huzur içerisinde yaşayan kardeşleri olalım. Bu projenin oluşumunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.  Çorum’a gelerek böyle bir organizasyonun içerisinde oldukları için mutluluklarını dile getiren Yeni Hayat ve Seyfe Köyü sakinleri ise organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk misafirleri ziyaret ederek “Hoş geldiniz” dediler. Seyfe ve Yeni Hayat köyünden gelen kadınlar kahvaltı programının ardından Millet Bahçesi, Hıdırlık, Çorum Müzesi, 15 Temmuz Şehitleri Müzesi ve Çorum Belediyesi Buhara Kültür Merkezi’ni ziyaret ettiler.

 

 

Duyurular

  • Gençlik Meclisi etkinliği 06 Nisan Perşembe günü 22.00’de, Valimiz Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın ile Tarihi Veli Paşa Hanı’nda bir araya geleceğiz.

    05.04.2023
  • 18 Mart Çanakkale Zaferi Çorum Şehitliği Anma Proğramı 18 Mart Cumartesi Saat 06:00

    17.03.2023


Çorum Kent Konseyi | Tüm hakları saklıdır | İzinsiz kopyalama yapılamaz | Made With ßy Serkan Demir | [2014-2020]