Renk Seçin : Siyah Turuncu Mavi Kırmızı Mor Yesil

Kadınca Okumak Konulu Kitap Okuma ve Değerlendirme Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu

ÇORUM KENT KONSEYİ KADIN MECLİSİ TARAFINDAN ORGANİZE EDİLEN “KADINCA OKUMAK” KONULU KİTAP OKUMA VE DEĞERLENDİRME YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI. ‘Kadınca Okumak’ konulu kitap okuma ve değerlendirme yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.
Cuma günü Buhara Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törene Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve eşi Hatice Külcü, Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şahiste Uçar, AK Parti İl Başkan Vekili Murat Günay, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Müdür Yardımcısı Özcan Kuşcu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, bazı daire ve okul müdürleri, öğretmenler ve veliler ile çok sayıda öğrenci katıldı.
Çorum Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisinin düzenlemiş olduğu törende sırasıyla kürsüye gelen protokol üyeleri, katılımcılara hitaben birer selamlama konuşması yaptılar.

CANDAN: ‘YARIŞMA İLE FARKINDALIĞI ARTIRIYORUZ’
Çorum Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan, Kadın Meclisi çatısı altında düzenledikleri yarışma ile kadınlar arasında okuma alışkanlığını yaygınlaştırıp farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi.
‘Kadınca Okumak’ konulu kitap okuma ve değerlendirme yarışması için Nazan Bekiroğlu’nun ‘Mücella’ adlı romanının belirlendiğini anlatan Turhan Candan, ünlü yazarın mazereti nedeniyle ödül törenine katılamadığını kaydetti.
Ödül kazananları tebrik ederek tüm katılımcılara teşekkür eden Candan, Kent Konseyi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği işbirliğinde okuma grupları çalışmasını sürdüreceklerini hatırlattı.

 

BÜYÜK: ‘ÇORUM’UN GELECEĞİNİN TEMELLERİ ATILIYOR’

Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Çorum’da düzenlenen sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin, şehrin geleceğinin temellerini oluşturduğuna işaret etti.
“Çorum’da gerçekten güzel şeyler oluyor” diyen Seyit Ali Büyük, Belediye işbirliğinde düzenlenen etkinliklere dikkat çekerek, “Biz bile takip etmekte, yetişmekte güçlük çekiyoruz” dedi.
Çorum Belediyesi’nin desteklediği okuma grupları projesine 10 bin 800 öğrencinin katıldığını hatırlatan Büyük, “Gelecek nesillerin yetişmesinde sadece akademik başarının değil, sportif, sosyal ve kültürel etkinliklerin de önemli olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.
Milli Eğitim Müdürü Büyük, eğitim-öğretim alanındaki çalışmalarına verdiği destek nedeniyle Çorum Belediyesi’ne müteşekkir olduklarını sözlerine ekledi.

 

KÜLCÜ: ‘YAPTIĞIMIZ HER İŞE YÜREĞİMİZİ KOYDUK’
Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Yaptığımız her işte yüreğimizi ortaya koyduk” dedi.
Her yıl 2 defa düzenledikleri Akıl Oyunları Yarışması’nın 7.’sini gerçekleştirdiklerini belirten Muzaffer Külcü, 7 ayrı kategoride organize edilen yarışmaya 42 okuldan 632 öğrencinin katıldığını açıkladı.
Yarışma sayesinde hem eğlenen hem de analitik düşünmeyi öğrenen öğrencilerin, geleneksel oyunlar sayesinde geçmişle gelecek arasında bağ kurduklarını söyleyen Başkan Külcü, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.
Çorum Valiliği öncülüğünde Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu tür organizasyonlarda vazgeçilmez yol arkadaşları olduğunu vurgulayan Külcü, ortaya çıkan başarının işbirliğinin eseri olduğunu kaydetti.
“Küçük ama benim olsun anlayışı yerine hep birlikte milletimizin olsun ve en güzeli olsun düsturuyla çalışıyoruz” diyen Külcü, “Elbirliği, iş birliği ile ortaya güç birliği çıkıyor. Cumhuriyetimizin 100. yıl hedeflerine bu birliktelikle emin adımlarla ilerliyoruz” diye konuştu.
Çorum Belediyesi Gençlik Merkezleri’nden yılda 10 bin çocuk ve gencin faydalandığını anlatan Külcü, Gülabibey Mahallesi’ne yapmayı planladıkları Gençlik Merkezi’nin ihalesini Şubat ayında gerçekleşeceğini ifade etti.
İlköğretim 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine 122 bin 500 adet tatil kitabı dağıttıklarını ve okullarda yapımını tamamladıkları Z Kütüphanelere toplam 88 bin adet kitap aldıklarını vurgulayan Külcü, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Saygı, sorumluluk, milli irade ve vatan sevgisi konulu 3 ayrı yarışma düzenledik. Türkiye çapında büyük ilgi gören bu yarışmalarda kendi değerlerimizi yücelterek yeni neslin zihinlerinde yer etmesini istedik. Yapımını tamamladığımız Z Kütüphaneleri Milli Eğitim Bakanımız’ın müsait olduğu bir vakitte açacağız.
Taşıdığımız heyecanla bu alandaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kent Konseyi ile işbirliği içinde düzenlediğimiz ‘Kadınca Okumak’ yarışması da bunlardan biri. Kent Konseyimiz, düzenlediği faaliyetlerle teşekkürü hak ediyor. Zira farklılıkları zenginlik kabul edip birlikte yol yürümenin mümkün olduğunun en güzel örneğini ortaya koydular.
Çorum Belediyesi’nde 9 yılımızı tamamlamak üzereyiz. Yaptığımız her işe, yüreğimizi ortaya koyarak başladık. Sosyal, kültürel ve fiziki yatırımlarımızda duygu dünyamızı işimize yansıttık. Düzenlediğimiz yarışmalarla da Çorum’un kültür, sanat ve spor alanında gelişimini destekliyoruz.”

USLU: ‘ÇORUM BİR MEDENİYET ŞEHRİ’
AK Parti Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Çorum’un bir medeniyet şehri olduğunu söyledi.
“Medeniyet şehrine yakışır hizmetlerinden dolayı Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü ve ekibini kutluyorum” diyen Salim Uslu, düzenlenen yarışmalarda başarılı olanları tebrik ederek emeği geçenlere teşekkür etti.
Akıl oyunlarının, çocuk ve gençlerin gelişimi için faydalarına işaret eden Uslu, kitap okumanın insanı olgunlaştırdığını kaydetti.
Uslu, “Kadınca Okumak adlı yarışmaya katılan hanım kardeşlerimizin de bu etkinlikten istifade ettiklerine inanıyorum” dedi.
Şehirlerin gelişiminde medeniyet değerlerinin önemine de dikkat çeken Uslu, “Düzenlenen sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetler o şehirlerin medeniyet birikimini oluşturur. Bu açıdan Çorum Belediyesi önemli çalışmalara imza atıyor. Tebrik ediyor, devamını diliyorum” diye konuştu.

KILIÇ: ‘ALKIŞLANACAK ÇALIŞMALAR’
Vali Necmeddin Kılıç, eğitim-öğretime verdiği destek nedeniyle Çorum Belediyesi’ne teşekkür etti.
“Yarınlarımız olan evlatlarımız için alkışlanacak çalışmalara imza atan Belediyemizi ve emeği geçenleri tebrik ediyorum” diyen Necmeddin Kılıç, Çorum’da çok güzel bir kent disiplini olduğunu belirterek, “”Dışarıdan gelen memurların çoğu emekli olunca Çorum’dan ayrılmıyor, bu şehre yerleşiyorlar” tespitinde bulundu.
Geçmişte yerel yönetimlerin kültür ve sanatla ilgili faaliyet düzenlemelerinin ve bütçe ayırmalarının hayal olduğunu dile getiren Kılıç, “Bugün geldiğimiz noktada Çorum Belediyesi’nin kültür, sanat ve sportif alandaki faaliyetlere verdiği destek, Türkiye’nin nereden nereye geldiğinin de açık göstergesi” dedi.
Vali Kılıç, yarışmada dereceye girenleri tebrik ederek organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.

DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL
Yapılan konuşmaların ardından geçilen törende, yarışmalarda dereceye girenler ödüllerini protokol üyelerinin elinden aldılar.
Törende, ‘Kadınca Okumak’ konulu yarışmada birinci olan Tuba Bişiren, ikinci Sümeyra Akbıyık, üçüncü Seher Umutlu, dördüncü Semra Çalışkan ve beşinci Emine Özsoy ile jüri üyelerine hediyeleri verildi. Kadın Meclisi Okuma Grubu’nda yer alan tüm bayanlara ise Çorum Belediyesi’nce kültür gezisi düzenleneceği bildirildi.

 

 

 

 

Duyurular

  • 18 Mart Çanakkale Zaferi Çorum Şehitliği Anma Proğramı 18 Mart Cumartesi Saat 06:00

    17.03.2023


Çorum Kent Konseyi | Tüm hakları saklıdır | İzinsiz kopyalama yapılamaz | Made With ßy Serkan Demir | [2014-2020]