Renk Seçin : Siyah Turuncu Mavi Kırmızı Mor Yesil

Çorum Kent Konseyi Kadın Meclisinden Köy Okullarına Anlamlı Ziyaret

Çorum Kent Konseyi Kadın Meclisinden Köylerde Eğitim Gören Öğrencileri Ziyaret Etti

Çorum Kent Konseyi Kadın Meclisi hazırladığı sosyal sorumluluk projeleriyle gönüllere dokunmaya devam ediyor. Kadın Meclisi üyeleri, Eski Karadona ve Kınık Köyündeki okulları ziyaret etti.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şahiste Uçar, Kadın Meclisi Üyeleri, AK Parti Kadın Kolları üyeleri, CHP Kadın Kolları üyeleri, Cumhuriyet Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin de katıldığı ziyaret ilk olarak Eski Karadona Köyüne yapıldı. Burada öğrencilere kaşkol, eldiven ve bere hediye eden grup öğretmenler günü nedeniyle yetkili müdür öğretmen Mustafa Yıldız’a çeşitli hediyeler de takdim etti.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şahiste Uçar burada yaptığı konuşmada, AK Parti ve CHP Kadın Kolları Başkanlığıyla ortaklaşa düzenledikleri proje hakkında açıklamalarda bulundu. Proje kapsamında Eski Karadona ve Kınık Köyünde bulunan okulları ziyaret ederek burada görev yapan öğretmenlerin gününü kutladıklarını ifade eden Uçar, “Bu arada çocuklarımızı da unutmadık. Hanım kardeşlerimizin bizzat kendilerinin ördüğü atkı ve bereleriçocuklarımıza hediye ettik.Çalışmalarımızda bizlere büyük destek veren Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’ye ve ekibine teşekkür ediyor, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum” diye konuştu.

Yıldız, “Anılmak, hatırlanmak, paylaşılmak çok güzel”

Evde anne ve babamız bizim ilk öğretmenlerimiz diyen Eski Karadona Köyü İlkokulu yetkili müdürü ve öğretmeni Mustafa Yıldız da yaptığı konuşmada “Böylesine güzel bir günde anılmak, hatırlanmak, paylaşılmak çok güzel. Köyümüze gelerek böyle bir etkinliğe katılan herkesin ayaklarına sağlık. Her şey için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Avcu, “İlk defa bir eldivenim oldu”

İlk defa kendi eldivenleriyle kartopu oynadı

Çorum Kent Konseyi Kadın Meclisi üyeleri tarafından örülen atkı, bere ve eldivenler Eski Karadona Köyü İlkokulu öğrencilerine hediye edildi.

Öğrencilerin sevinci gözlerinden okunurken Eski Karadona Köyü İlkokulu öğrencisi Nisa Nur Avcu’nun sevinci ise başkaydı. Daha önce hiç eldiveninin olmadığını söyleyen Avcu, “ Bu zamana kadar hiç eldivenim olmadı. Daha önce arkadaşlarımdan alıp kullanıyordum. İlk defa eldivenim olduğu için çok mutluyum. Bana bu eldiven ve atkıyı alan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Nisa Nur Avcu daha sonra eldivenleriyle teneffüste kartopu oynamanın zevkini yaşadı.

Kent Konseyi Kadın Meclisi ve beraberindeki heyet öğretmenlere de çeşitli hediyeler takdim etti.

 

 

Duyurular

  • Gençlik Meclisi etkinliği 06 Nisan Perşembe günü 22.00’de, Valimiz Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın ile Tarihi Veli Paşa Hanı’nda bir araya geleceğiz.

    05.04.2023
  • 18 Mart Çanakkale Zaferi Çorum Şehitliği Anma Proğramı 18 Mart Cumartesi Saat 06:00

    17.03.2023


Çorum Kent Konseyi | Tüm hakları saklıdır | İzinsiz kopyalama yapılamaz | Made With ßy Serkan Demir | [2014-2020]