Renk Seçin : Siyah Turuncu Mavi Kırmızı Mor Yesil

Çorum Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından kurulan “İyilik Atölyesi” faaliyetlerine başladı.

Çorum Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından kurulan “İyilik Atölyesi” faaliyetlerine başladı. Çorum’a gelen tarım işçilerinin çocuklarını lunaparka götürerek doyasıya eğlenmelerini sağladı.

 

İlk olarak Van’ın Erciş ilçesinde Ayşe Ünsal ile Cihat Albayrak tarafından kurulan İyilik Atölyesi, Çorum’da da iyilik gönüllüleri tarafından kuruldu ve faaliyetlerine başladı. Urfalı tarım işçilerinin ve Boyabatlı tuğla işçilerinin çocukları fuar alanındaki lunaparkta istedikleri oyuncağa ücretsiz binerek eğlendi. Çocuklara eğlencenin ardından yemekler ikramında bulunuldu.

 

Çorum Kent Konseyi Başkanı Çorum Şube Başkanı Turhan Candan, eğlenceye katılan çocuklarla bol bol sohbet ederek, “Sizler Çorum’da bizim misafirimizsiniz. Sizlere böyle bir sürpriz yapmak istedik. Bu vatanda, bu bayrak altında olmanın onurunu birlikte paylaşıyoruz. Çorum’u böyle bir sürprizle hatırlayın ve Urfa’ya gidince bizi unutmayın. Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Mehmet Aşgın ve yönetimine böyle güzel bir organizasyon yaptıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

 

İyilik Atölyesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında imkânı olmayan, lunaparka hiç gitmemiş çocukları lunaparkla buluşturduklarını ifade eden Aşgın, “İyilik atölyesinin fikri Van’da bulunan öğretmenlerimiz sayesinde ortaya çıktı. Bizlerde bu fikri devam ettirerek iyilik üzerine güzel işler yapmak için koşuyoruz. İlk etkinliğimiz olarak ilimize tarım işlerinde tuğla fabrikalarında çalışmaya gelen mevsimlik işçilerin çocuklarını lunaparkla buluşturmakla başladık. Çocukların yüzlerindeki o mutluluk tarif edilmezi bir duygu. Bu atölyenin kurulması ile birlikte Çorum’da bulunan herkes fikrini bize söyleyebilir. Gençlik meclisi olarak şehrimize iyiliklerin öncüsü olmayı planlıyoruz. Bizler bu çalışmalarımızı yaparken bizlerin her zaman yanında olan Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü ve Kent Konseyi Başkanımız Turhan Candan’a destekleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Duyurular

  • 18 Mart Çanakkale Zaferi Çorum Şehitliği Anma Proğramı 18 Mart Cumartesi Saat 06:00

    17.03.2023


Çorum Kent Konseyi | Tüm hakları saklıdır | İzinsiz kopyalama yapılamaz | Made With ßy Serkan Demir | [2014-2020]