Renk Seçin : Siyah Turuncu Mavi Kırmızı Mor Yesil

Çorum Kent Konseyi 2017 Yılı Faaliyetleri Bilgilendirme Genel Kurulu Yapıldı

Çorum Kent Konseyi tarafından, Bilgilendirme Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirdi.

Çorum Kent Konseyi tarafından, Bilgilendirme Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirdi.

Önceki akşam Turgut Özal Konferans Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Vali Necmeddin Kılıç, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Murat Günay, CHP Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras ve Kent Konseyi üyeleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açış konuşmasını Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan yaptı.

Candan, konuşmasına Afrin operasyonuna değinerek başlayarak Türk ordusuna muzafferiyetler diledi.

CANDAN: KENT KONSEYİ ŞEHRİN BÜTÜN DİNAMİKLERİNİN BİR ARAYA GELDİĞİ BİR PLATFORM

Bu operasyonun tüm ülkede gerçekleştirdiği bir birlik havasının da olduğunu belirten Candan, “Biz en fazlada böyle zamanlarda bu birliği yaşıyoruz. Milletçe ordumuzun yanında duruyor, aynı noktaya bakıyoruz. Kent Konseyi’de böyle bir birlikteliğin zemini. Şehrin bütün dinamiklerinin bir araya geldiği, tam anlamıyla bir katılımın sağlandığı ve hemşehrilik bilincinin pekişmesine hizmet eden etkinliklerin yapıldığı bir platformdur” dedi.

GENÇ: KENTİ TEK BİR VÜCUT OLARAK GÖRÜYORUZ

Candan’dan sonra kürsüye gelen CHP İl Sekreteri Sedat Genç ise kenti tek bir vücut olarak gördüklerinin altını çizerek şunları söyledi:  “Kenti tek bir vücut olarak görüyoruz. Bu vücut bütün organlarına nasıl eşit şekilde kan dağılıyorsa kentte yaşayan bir organizma. Bu kentin her organına, her yerine eşit bir şekilde hizmetin gitmesi, o şehrin kalkınması, gelişmesi anlamında çok büyük katkı sağlar. Sağlıklı bir vücut sağlıklı nesillere sebep olur. Kentimizi yaşatmamız, daha fazla ileriye taşıma anlamında CHP olarak her türlü desteğe hazırız. 2019 yılının Hattuşa yılı olması sebebiyle yapılan çalışmayı da destekliyoruz.”

ARAS: MHP OLARAK ÇORUM’UN FAYDASINAOLACAK BÜTÜN ÇALIŞMALARA KATKI VERECEĞİZ

MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras da MHP olarak yerelde yapılacak ve Çorum’un faydasına olacak bütün çalışmalara katkı vereceklerini ifade etti.

Aras, MHP olarak Kent Konseyinin yapacağı faaliyetleri ana başlıklar halinde şu şekilde sıraladı; “Çorum’un vizyonunun ve hemşehricilik bilincinin geliştirilmesi. Sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın artarak sürmesi. Saydamlık, hesap sorma ve hesap verme kavramlarının yerleşmesi. Dezavantajlı Grupların toplumsal yaşamımıza katılması.”

Parti olarak Çorum için ellerini taşın altına koymaya hazır olduklarını da vurgulayan Aras, 2019 “Hattuşa Yılı” olması için yapılacak çalışmaları ve atılacak adımları destekleyeceklerini beyan etti.

Programda Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi, Çocuk Meclisi ve Engelliler Meclisi Komisyonu Başkanları da gerçekleştirdikleri etkinliklerle ilgili sunum yaptılar.

Kurulda 2019 yılının “Hattuşa Yılı” ilan edilmesi ile ilgili Kent Konseyi Yürütme Kurulu tarafından alınan kararda oylanarak kabul edildi.

'Tanıtıma ihtiyaç var'

Duyurular

  • Gençlik Meclisi etkinliği 06 Nisan Perşembe günü 22.00’de, Valimiz Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın ile Tarihi Veli Paşa Hanı’nda bir araya geleceğiz.

    05.04.2023
  • 18 Mart Çanakkale Zaferi Çorum Şehitliği Anma Proğramı 18 Mart Cumartesi Saat 06:00

    17.03.2023


Çorum Kent Konseyi | Tüm hakları saklıdır | İzinsiz kopyalama yapılamaz | Made With ßy Serkan Demir | [2014-2020]