Renk Seçin : Siyah Turuncu Mavi Kırmızı Mor Yesil

Belediyemiz ve Kent Konseyi, kadınları Şehit Ömer Halisdemir’le buluşturdu

mansetkadinlaromerhalisdemire_1479791932

Belediyemiz, Çorumlu kadınlardan oluşan 45 kişilik kafileyi 15 Temmuz hain darbe girişimine canı pahasına karşı koyan ve darbeci generali alnından vurarak destan yazan şehit astsubay Ömer Halisdemir’in kabrine götürdü. Kent Konseyi Kadın Meclisi üyelerinden ve vatandaşlardan oluşan kadınlar, şehit astsubayın kabri başında dua etti.

Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan’ın eşi Havva Candan, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şahiste Uçar, kadın meclisi üyeleri ve Çorumlu kadınların katıldığı gezide sabahın erken saatlerinde yola çıkıldı. 15 Temmuz gecesi darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi öldürdükten sonra şehit edilen Piyade Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde bulunan kabrini ziyaret eden kadınlar dua ederken duygulu anlar yaşadı.

Ömer Halisdemir’in kabri başında dua eden kadınlar kendilerine bu imkanı sunan başta Belediye Başkanı Muzaffer Külcü olmak üzere Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Burada olmak tarifsiz bir duygu

Yaşadıkları duygunun tarifsiz olduğunu ifade eden Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Şahiste Uçar, “Bugün buraya Çorumlu kadınlar olarak ziyarete geldik çok mutluyuz ve bir o kadarda hüzünlüyüz öncelikle bizlerin bu duyguyu yaşamasına vesile olan Başkanımız Muzaffer Külcü’ye çok teşekkür ediyorum. Ömer Halisdemir deyince hüzünleniyoruz, gururlanıyoruz. Allah onun gibi vatan uğruna şehit olmayı inşallah bizlere de nasip eder.” diye konuştu.

Allah nur içinde yatırsın

Çorum Belediyesi’nin düzenlediği gezi ile şehit Ömer Halisdemir’in mezarını ziyaret ederek dualar eden Yasemin Eyvazlı da geziden duyduğu buruk mutluluğu dile getirdi.

Gelmeden önce Şehit Ömer Halisdemir için hatim okuduklarını söyleyen Yasemin Eyvazlı, “Buraya geldik, hatimlerimizi, tevhitlerimizi dualadık, gönderdik. Allah’ım nur içinde yatırsın.” diye konuştu.

dsc02889-2304-x-1296

dsc02893-2304-x-1296

Duyurular

  • Gençlik Meclisi etkinliği 06 Nisan Perşembe günü 22.00’de, Valimiz Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın ile Tarihi Veli Paşa Hanı’nda bir araya geleceğiz.

    05.04.2023
  • 18 Mart Çanakkale Zaferi Çorum Şehitliği Anma Proğramı 18 Mart Cumartesi Saat 06:00

    17.03.2023


Çorum Kent Konseyi | Tüm hakları saklıdır | İzinsiz kopyalama yapılamaz | Made With ßy Serkan Demir | [2014-2020]