Renk Seçin : Siyah Turuncu Mavi Kırmızı Mor Yesil

Belediyemiz ve Kent Konseyi gençleri Şehit Ömer Halisdemir’le buluşturdu

mansetomerhalis_1479187072

Belediyemiz, Çorum’da bir grup genci 15 Temmuz hain darbe girişime karşı canı pahasına karşı koyan ve darbeci generali alnından vurarak bir destan yazan şehit astsubay Ömer Halisdemir’in kabrine götürdü. Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerinden oluşan gençler, şehit astsubayın kabri başında dua etti.

Kent Konseyi Gençlik Meclisine üye yaklaşık 50 genç, sabah erken saatlerde yola çıkarak 15 Temmuz gecesi darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi öldürdükten sonra şehit edilen Piyade Astsubay Başçavuş Ömer Halisdemir’in Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde bulunan kabrini ziyaret ederek bol bol dualar eden gençler, Çorum Belelediyesi’nin kendilerine sunduğu bu imkândan dolayı oldukça duygulu anlar yaşadı.

Ömer Halisdemir’in kabri başında dua eden gençler kendilerine bu imkanı sunan başta Belediye Başkanı Muzaffer Külcü olmak üzere Kent Konseyi Başkanı Turhan Candan ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu ülkede Ömer Halisdemir’ler bitmez

Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Mehmet Aşık,bugün buraya 50 kişilik genç kardeşlerimizle ziyarete geldik çok mutluyuz ve bir o kadarda hüzünlüyüz öncelikle bizlere bu duyguyu yaşatan Başkanımız Muzaffer Külcü’ye çok teşekkür ediyorum.”Bir gün hepimiz öleceğiz. Bunu hepimiz biliyoruz. Vatanı uğruna ölmek çok şerefli bir ölüm. Ömer Halisdemir gibi bir yiğidin ölümünü rabbim tüm gençliğimize nasip eylesin. İnşallah 15 Temmuzlar bir daha yaşanmasın. Yaşanırsa bile bu ülkede Ömer Halisdemir’in bitmediğini herkes çok iyi bilmelidir” diye konuştu.

Hepimiz Ömer Halisdemir’iz

Çorum Belediyesi’nin düzenlediği gezi ile şehit Ömer Halisdemir’in mezarını ziyaret ederek dualar eden Kamil Öcalan da geziden duyduğu heyecanı dile getirdi.

Türk milletinin tarihinin kahramanlarla dolu olduğunu söyleyen Kamil Öcalan, “1453’te Ulubatlı Hasan, 1915’te Seyit Onbaşı ve ikinci kurtuluş savaşı diyeceğimiz 15 Temmuzda da Ömer Halisdemir. Bizim neslimizde Ömer Halisdemirler bitmez. Burada hepimiz bir Ömer Halisdemir’iz” diye konuştu.

Ömer Halisdemir bizim için örnek bir kahramandır

Geziye katılan ve Ömer Halisdemir’in kabri başında dualar eden öğrencilerden Süleyman Teryaki de tarihe adını altın harflerle yazdıran Ömer Halisdemir gibi bir kahramanın kabrini ziyaret ederek şereflendiklerini söyledi. Şehit Ömer Halisdemir’in kendileri için örnek bir kahraman olduğunu vurgulayan Teryaki, buralara kadar gelmemize vesile olan başta Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü olmak üzere tüm belediye yetkililerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Duyurular

  • Gençlik Meclisi etkinliği 06 Nisan Perşembe günü 22.00’de, Valimiz Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın ile Tarihi Veli Paşa Hanı’nda bir araya geleceğiz.

    05.04.2023
  • 18 Mart Çanakkale Zaferi Çorum Şehitliği Anma Proğramı 18 Mart Cumartesi Saat 06:00

    17.03.2023


Çorum Kent Konseyi | Tüm hakları saklıdır | İzinsiz kopyalama yapılamaz | Made With ßy Serkan Demir | [2014-2020]