Renk Seçin : Siyah Turuncu Mavi Kırmızı Mor Yesil

03 Aralık Dünya Engelliler Günü Programı

Engellilere yönelik yapılan çalışmaların değeri hiçbir zaman ölçülmez

 

Çorum Belediyesi, Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Türkiye Beyazay Derneği Çorum Şubesi ile birlikte “Aynı Bestenin Notaları” adlı program düzenledi.

 

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ve eşi Hatice Külcü, AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Tesisler Müdürü Mahmut Yabacıoğlu, Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Türkiye Beyazay Derneği Çorum Şube Başkanı Dr. Neslihan Hüsülüoğuları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı program öncesi bir konuşma yapan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Bizim hiçbir kardeşimize olan sevgimiz, muhabbetimiz, ilgimizi bir güne sığacak kadar değildir.” dedi.

 

Çorum Belediyesi’nin sadece 3 Aralık’ta engellilere yönelik etkinlikler yaparak o günü kapatmadıklarını belirten Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Bu bizim ne insanlığımıza, ne idareciliğimize yakışır. Buna ne de dinimiz müsaade eder. Yılın 365 gününün hepsinde mesuliyetimiz aynıdır. Sevgimiz de, ilgimiz de aynı yoğunluktadır. Herkesin bunu böyle bilmesini arzu ediyorum” dedi.

 

Çorum Belediyesi’nin her alanda çok önemli işler yaptığının altını çizen Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, “Bu çalışmaların içerisinde bazı çalışmalarımız var ki değeri hiçbir zaman ölçülemez.  Çorum Belediyesi Engelli Eğitim Merkezi ve Buhara Rehabilitasyon Merkezimiz de buna mukabil çalışmalardır. Bu çalışmalarımızı biz işimizin gereği olarak biliyoruz ve yaptığımız bütün işlerimizin de bereketi olarak görüyoruz. Çorum Belediyesi bu tür işleri alnının akıyla yapanlardandır. Beraber çalıştığımız arkadaşlarımız işini yaparken gayretle, samimiyetle çalışıyorlar. Eksiğimiz, kusurumuz olabilir. Gayretimizin samimiyetimizin yanında işimizin içine aşkımızı da katıyoruz. Başka türlü bu işleri koşturmak, takip etmek, yaptırmak, mümkün değildir. Merkezlerimize yavrularımız geldiğinde konuşmakta güçlük çekenken şimdi, o yavrularımızın şarkı söylediklerini duyuyor ve görüyoruz. Elini bir yere uzatmaktan imtina gösteren kardeşimizin bugün bilgisayarda şiir yazdığına şahit oluyoruz. Bunlar hayatta hiç bir şeye değişilmez.” dedi.

 

Külcü’den Engelli Meclisi’ne müjde

Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Kent Konseyi Engelli Meclisi’nin faaliyetleri daha iyi koşullarda yürütmesi için uygun bir yer tahsis edecekleri müjdesini verdi. Ulucaminin güneyinde bulunan ve Çorumluların Havuzlu Kahve diye bildikleri yeri Çorum Belediyesi olarak bir süre önce kamulaştırdıklarını belirten Başkan Külcü, “Havuzlu Kahve’yi Kent Konseyi Engelli Meclisimize tahsis ediyoruz. Oranın düzenlemesini en güzel şekilde yaparak Engelli Meclisimize vereceğiz. Çalışmalarını bundan sonra oradan yürütecekler” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ da yaptığı konuşmada yılın 365 günü engellilerden ilgi ve alakalarını esirgemediklerini belirterek “Hep birlikte onların yanında olduğumuzu hissettirmemiz gerekiyor.  Çorum’da engellilerin engellerini aşma anlamında Çorum Belediye Başkanlığımızın ciddi çok güzel çalışmaları var. Her sokak başında, her cadde de yürürken ışıklandırma, kaldırım çalışmaları ve diğer tesisler ile görebiliyoruz. Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü’yü bu çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum.” diye konuştu.

 

Kent Konseyi Engelli Meclisi ve Türkiye Beyazay Derneği Çorum Şube Başkanı Dr. Neslihan Hüsüllüoğlu da yaptığı konuşmada Çorum Belediyesi’nin hafta içi her gün sabahtan akşama kadar yürüttüğü faaliyetlerin çok değerli olduğunu vurguladı ve Tüm bu çalışmalar için Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür etti.

 

Program Çorum Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun verdiği konsere izleyiciler eşlik etti. Salim Akaydın Ortaokulu 7. sınıf öğrencilerinin hazırladığı zeybek gösterisi ile program sona erdi.

 

Duyurular

  • Gençlik Meclisi etkinliği 06 Nisan Perşembe günü 22.00’de, Valimiz Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın ile Tarihi Veli Paşa Hanı’nda bir araya geleceğiz.

    05.04.2023
  • 18 Mart Çanakkale Zaferi Çorum Şehitliği Anma Proğramı 18 Mart Cumartesi Saat 06:00

    17.03.2023


Çorum Kent Konseyi | Tüm hakları saklıdır | İzinsiz kopyalama yapılamaz | Made With ßy Serkan Demir | [2014-2020]